کتاب آناتومی چاپ؛ استاندارسازی فایل طراحی برای چاپ فلکسو و گراور

1
2
3
کتاب فلکسو کامیاب کاویانی
1

علائم بالانس خاکستری روی جلد

2

نویسنده: کامیاب کاویانی

3

پشت جلد

هر آنچه باید درباره پیش از چاپ و خروجی فایل برای فلکسوگرافی و گراور بدانید

این کتاب با ۲۳۲ صفحه، قطع رحلی، رنگی در ۵ فصل دارای ۱۶ بخش مختلف گردآوردی و تالیف شده؛ هدف محتوای کتاب آموزش آماده سازی فایل برای چاپ فلکسو و روتوگراور، در بخش های لفاف، لیبل، کارتن است.
مطالب از تعاریف پایه، مانند ترام، شناخت انواع ماشین آلات فلکسوگرافی و روتوگراور، محاسبات فنی و اطلاعاتی نظیر پیچش رول، فرم بندی و ساختارهای بسته بندی، چگونگی کاربرد و استفاده از نورد آنیلوکس و شیوه تولید پلیت های برندهای گوناگون و سیلندرسازی گراور و موضوعات مهمی نظیر مدیریت رنگ و در نهایت تکنیک های تفکیک رنگ می باشد.
اطلاعات گردآوری شده کاملا‌ کاربردی، مفید و براساس علم روز آکادمیک، ترجمه کتوب و مقالات معتبر و مکتوب مرجع به همراه تجربیات شخصی اینجانب ارائه شده است.

هدف از تدوین این کتاب جبران خلا منابع علمی و آموزش اصولی در کشور و جلوگیری از هدر رفت سرمایه و انرژی در چاپخانه‌ها می‌باشد. این کتاب در راستای آموزش افراد صنعت چاپ بکار گرفته خواهد شد و امید است با توجه به میزان اطلاعات مفید کتاب مورد استقبال افراد قرار گرفته و مطالب و محتوای آن کاربرد فراوان داشته باشد.

کامیاب کاویانی، طراح گرافیک و مدرس

مدرس دوره‌ های پیش از چاپ (افست، فلکسوگرافی و روتوگراور)؛

از سال ۱۳۸۵ به طور حرفه‌ای وارد عرصه کار و طراحی گرافیک بویژه طراحی بسته‌ بندی شدم. بدلیل حضور دیگر اعضای خانواده در این صنعت و با اتکا به دانش بدست آمده سال های گذشته آن راه را سریع تر طی کردم و پس از گذراندن تحصیلات در رشته مهندسی شیمی وارد دانشکده چاپ (واحد ۵ تهران) شدم و در مقطع کاردانی ادامه تحصیل دادم و در سال ۱۳۹۶ با مدرک کارشناسی حرفه‌ای چاپ با گرایش طراحی گرافیک و آماده سازی از واحد ۳۰ تهران فارغ التحصیل شدم.

علاوه بر ایده‌ پردازی – طراحی پروژه های بسته بندی محصولات صنعتی، صنایع غذایی و دارویی همچنین در نظارت فنی پروژه ها و آموزش نیز فعال بودم.

بخشی از مقدمه استاد علی ظریف

یکی از عوامل مهمی که تاثیر قابل ملاحظه ای بر بهره وری دارد و می تواند نقش مؤثری در افزایش آن ایفا نماید، آموزش است. قنون و شیوه های جدید ارتقاء بهره وری نمی تواند بدون نیروهای آموزش دیده، ایجاد و بکار گرفته شود. نیروی انسانی براساس امکانات، مهارتها، دانش و نگرش خویش که از آموزش کسب کرده است، در طی مراحل مختلفی می تواند نقش بسزایی در بهبود و افزایش بهره وری باشد. یکی از دلایل پایین بودن بهره وری در اکثر صنایع این است که متاسفانه آموزش که نتیجه مستقیم ، آن ارتقای سطح علمی و تخصصی شاغلان در مراکز مختلف است به فراموشی سپرده شده است. حال آن که در جهان رقابتی امروز بی شک یکی از ابزارهای بسیار مهم در ایجاد تحول و بقای سازمان و رسیدن به اهداف و رسالت های تعریف شده برای آن برنامه ها و رویکردهای نوین آموزش است.

آموزش هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری در زمینه تحقق اهداف سازمانی می باشد؛ در آموزش های درون سازمانی نیز که هدف آن تربیت و تعلیم نسل آینده نیروهای مهارتی است و به جهتی در فراهم سازی نیروی کار آموزش دیده نیز عمل می نماید، عناصر و عوامل چندی تاثیرگذار و نقش آفرین هستند که می تواند نتایج آن را تحت تاثیر قرار دهد و این در حالی است که نه تنها ضرورت دارد کارکنانی گزینش و به خدمت گرفته شوند که در بدو استخدام و شروع کار از معلومات قابل قبول برخوردار باشند بلکه افراد بهره ور در حین خدمت نیز پیوسته معلومات خود را تجدید و روزآمد سازند.

کتاب حاضر از محدود منابعی است که با هدف رفع نیازهای کاربران صنعت و به دست یکی از کارشناسانی که خود پلکان مهارت در این شاخه را یک به یک طی کرده گردآوری شده و از تکنیک های موثری برای رفع گلوگاه ها و مشکلات تولید برخوردار است. کامیاب کاویانی را بخوبی میشناسم و به تشنگی او برای یادگیری و بروز رسانی خود و انتشار آنچه فراگرفته به دیگران باور دارم به قول مولانا «آب کم جو تشنگی آور بدست».

رشد آدمی، بسی فراتر از چشم انداز اندیشه های اوست. چون محیط زندگی آدمی همواره در معرض تغییر است انسان برای غلبه بر این دگرگونی ها ناچار است یاد بگیرد. یادگیری به طورکلی، فعالیتی دگرگون کننده است و افراد را برای مقابله با رویدادهای محیطی آماده می سازد. پس یاد بگیریم و به دیگران نیز بیاموزیم.

 • سرشناسه
 • ‏عنوان و نام پديدآور
 • ‏مشخصات نشر
 • ‏مشخصات ظاهری
 • شابک
 • ‏وضعیت فهرست نویسی
 • ‏عنوان دیگر
 • موضوع
 • کاویانی، کامیاب، ‏‫۱۳۶۷‏-‬
 • ‏‫آناتومی چاپ‮‬ : ‏‫کتاب اصول طراحی برای چاپ فلکسوگرافی و روتوگراور (ویژه طراحان گرافیک)‮‬/‏‫گردآوری و تالیف کامیاب کاویانی‮‬ ؛ ‏‫با مقدمه‌ای از علی ظریف.‮‬
 • ‏‫تهران‮‬: ‏‫ابرون‮‬، ‏‫۱۴۰۲.‮‬
 • ‏‫۲۳۲ص.‮‬: ‏‫مصور (بخشی رنگی)، جدول.‮‬؛ ‏‫۲۲×۲۹ س‌م.‮‬
 • ‭978-964-384-170-6‬
 • فیپا
 • ‏‫کتاب اصول طراحی برای چاپ فلکسوگرافی و روتوگراور (ویژه طراحان گرافیک)‮‬‏‫.‮‬
 • فلکسوگرافی
  Flexography
  روتوگراور
  ‏‫Rotogravures
  ‏‫طراحی گرافیک (چاپ)‬‬
  Graphic design (Typography)
  چاپ — صنعت و تجارت
  Printing industry

برای خرید قطعی کتاب فرم زیر را تکمیل نمایید

error: اجازه کپی کردن مطالب را ندارید!